In december is op het terrein van onze basisschool Henny’s Academy gestart met de bouw van Junior Secondary School!!
In Kenia is sinds enige tijd een nieuwe schoolvorm in het leven geroepen. Het is een school die tussen het basis- en het voortgezet onderwijs in zit. Het bestaat uit de groepen 7, 8 en 9. De reden dat de overheid deze zogenaamde Junior Secondary School (JSS) heeft ingevoerd is dat de overgang tussen basis- en voortgezet onderwijs zodoende geleidelijker gaat. Bovendien wordt er bij JSS meer focus gelegd op vaardigheden en talenten, zodat leerlingen al vroeg kunnen ontdekken waar hun talenten en interesses liggen (technisch, creatief, academisch).
Omdat JSS vakken als scheikunde, techniek en ICT heeft, zijn er meer lokalen nodig. Deze moeten ook voldoen aan allerlei eisen zoals stevige werktafels, goede stroomvoorziening en genoeg ruimte. In de bestaande lokalen van Henny’s Academy waren de voorzieningen onvoldoende en we zagen een terugloop van leerlingaantallen vanaf groep 7. Daarom was het nodig om een nieuw gebouw neer te zetten.
Inmiddels zijn werklui keihard aan het werk. Dat gaat op zijn Keniaans: alles wordt met de hand gedaan. Van het graven van diepe gangen, van het emmer voor emmer gieten van het beton, tot het dragen van elke steen naar de bouwput. Soms werd zelfs tot diep in de nacht doorgewerkt omdat het betonstorten bijvoorbeeld afgemaakt moest worden. Respect voor deze harde werkers! De fundering is klaar en ook de muren staan. Zie hier het resultaat tot zover!














